Bulletin k utkání #41
1. kolo Play-up Divize: FBC Spartak Kaplice (5.z.)
Bulletin k utkání#41

Úvodní slovo

I přesto, že si turnovský A-tým vezl do Jižních Čech vedení v sérii 2:0, nedokázal na kaplickém hřišti ani jednou zvítězit, a tudíž se musí přistoupit k pátému, rozhodujícímu zápasu!

Hodně branek, osobních soubojů, běžeckých výkonů od první do poslední minuty, tak nějak by se dala stručně shrnout série 1. kola Play-Up proti Kaplici. Dalo by se říct, že více "florbalového" stylu hry se snaží do série vnést zelenočerní, Jihočeši však tyto nedostatky kompenzují nasazením a úctyhodným tahem na bránu. O mimořádné vyrovnanosti této série svědčí i předchozí výsledky v sérii, vždyť žádný z obou soupeřů nedokázal zvítězit více než o dvě branky, většinu času se hraje za nerozhodného stavu, popřípadě s jednobrankovým rozdílem, už dvakrát se dokonce muselo jít do prodloužení.

Do Kaplice přijel tým Tomáše Jiránka s jasným cílem – ukončit sérii a nabrat síly před druhým kolem. Bohužel se tyto představy ukázaly jako příliš krátkozraké, poněvadž hned v sobotním zápase na nás domácí vletěli v plné síle a již po dvou minutách šli do tříbrankového, respektive čtyřbrankového, vedení. Ačkoli jsme se do zápasu dokázali ještě vrátit, Kaplice udeřila na konci druhé třetiny rozdílovým gólem, a po zbytek zápasu jsme již nedosáhli výše než na srovnání skóre. Bylo nutné se smířit s prohrou a po všech stránkách se přichystat na nedělní odvetu.

Pokračování série v neděli bylo z naší strany o poznání lepší. Ubylo sice branek a zápas byl více nervózní, neboť oběma celkům šlo o hodně, ale od začátku byla znát herní převaha Turnova. Velkým nešvarem, který se později ukázal jako zápas rozhodující, bylo neproměňování gólových šancí, a to i u hráčů, u nichž nebýváme na tyto situace příliš zvyklí. Závěr třetí třetiny a nastaveného času již patřil spíše domácím, kdy bohužel pro nás, vyslali zlatým gólem sérii do rozhodujícího zápasu.

Dnešní pátý zápas série 1. kola se hraje stylem "vítěz bere vše". Kdo si prodlouží sezonu o další dva týdny a kdo tzv. pojede na dovolenou? O tom se dnes budete moci přesvědčit a my věříme, že právě náš zelenočerný tým konečně dopadne podle svých zásluh a (snad) už v trochu poklidnější režii dotáhne sérii do úspěšného konce.

Oddíl TJ Turnov Vám přeje příjemnou zábavu!