Bulletin k utkání #38
21. kolo Divize 2023/24: Finance Novák FBK Jičín
Ohlédnutí za Gothií

Ohlédnutí za Gothií

Ohlédnutí za turnajem Gothia, ze kterého si také dorostenky, nastupující pod hlavičkou spojeného týmu FBC Liberec, přivezly bronzovou medaili.

2. ledna jsme se vydali na dalekou cestu do švédského Göteborgu na největší mládežnický turnaj Gothia Innebandy Cup.

Už v den příjezdu jsme se byly rozehrát na přátelském utkání s pro nás známým Tatranem Střešovice, který až po nájezdech skončil v náš prospěch. V naší skupině G16 nás čekalo 5 zápasů, které jsme musely stihnout odehrát za dva dny. Předvedly jsme velice slušné výkony se všemi soupeři. Už po prvním hracím dni jsme měly v kapse dva švédské skalpy, v podobě dvou výher nad Lindås a Kalmarsundem, obě poměrem 4:1. Druhý den turnaje byl jeden z nejnáročnějších, čekaly nás 3 zápasy. Se švédskými FBC Malmö, Höganäs IBF a nejtěžším soupeřem Bulldogs Brno.

Letošní ročník nám moc nepřál z pohledu dopravy na haly. Ty byly vždy minimálně hodinu cesty MHD a také vracení se na ubytování kvůli jídlu nám sebralo cenný čas na odpočinek mezi zápasy, který by se nám tak hodil. Také nesmím zapomenout zmínit severskou zimu v podobě -15 °C s doprovodem nepříjemného větru :)

Konečné 4 výhry a 1 těsná prohra nám zajistily 2. místo ve skupině. Semifinálový zápas byl nakonec náš poslední. Prohrály jsme 1:3 s Tatranem Střešovice, který pak nakonec vyhrál i celý turnaj. Domů jsme si odvezly bronzové medaile a spoustu týmových zážitků. Z odchovankyň TJ Turnov to byly jmenovitě Lucie Cidlinská, Agáta Kučerová, Jana Pokorná a Anna Wienerová.

Agáta Kučerová

Zpět na úvod